kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Biegi Papieskie

Biegi Papieskie

10 października Pływalnia Powiatowa w Mońkach przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Mońkach była organizatorem XII Biegów Papieskich oraz VI Memoriału im. ks. Henryka Mirona. Ponadto Organizatorami biegów byli Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza przy wsparciu Burmistrza Moniek i Monieckiego Ośrodka Kultury.

Start i meta znajdowały się przy Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Impreza rozpoczęła się od przywitania zebranych gości i krótkiego przemówienia wygłoszonego przez Proboszcza parafii ks. Wojciecha Wojtacha oraz Starostę Monieckiego Pana Błażeja Buńkowskiego. Następnie pod pomnikiem Jana Pawła II złożono kwiaty i oficjalne otwarto biegi.
Do biegów zgłosiło się bardzo dużo uczestników. Biegi odbywały się w następujących kategoriach: bieg dziewcząt i chłopców klas III i młodszych (dystans około 200 metrów); bieg klas IV i starsi (około 600 metrów); bieg memoriałowy ku pamięci księdza Henryka Mirona oraz Ogólnopolski Bieg Księży (dystans 5 kilometrów).
Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, papieską kremówkę, soczek. Pierwsze sześć miejsc w każdym biegu było nagradzanych, za które uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegów wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Na zakończenie biegów delegacja uczestników i organizatorów udała się na grób księdza prałata Henryka Mirona, gdzie zapalono znicze i złożono wiązankę kwiatów.

Dziękujemy Dyrektorowi Pływalni Powiatowej w Mońkach Panu Bogdanowi Sierba oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji biegów. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród. Informujemy, iż biegi odbyły się przy zastosowaniu wszelkich ograniczeń i nakazów w celu ograniczania ryzyka zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Zdjęcia źródło: e-monki.pl

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00